Ιταλία

Τρία γκολ ο Τρεζεγκέ σε φιλικό της Γιουβέντους (video)

Την ώρα που ο ιταλικός Τύπος τον «στέλνει» στον Ολυμπιακό, ο Νταβίντ Τρεζεγκέ δήλωσε «παρών» στη φιλική αναμέτρηση της Γιουβέντους με την Αλ Νασρ από τη Σαουδική Αραβία. Οι «μπιανκονέρι» επικράτησαν με σκορ 5-0 των Σαουδαράβων και ο φημολογούμενος μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού βρήκε τρεις φορές δίχτυα.

Συγκεκριμένα, οι Ιταλοί είχαν την κατοχή της μπάλας, όμως ο Αμάουρι άνοιξε το σκορ λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 52’ ο Τρεζεγκέ διπλασίασε τα τέρματα της «Γιούβε». Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Κρίστιαν Πασκουάτο στο 70ο λεπτό του αγώνα. Το τελικό σκορ έγραψε ο Γάλλος φορ στο 78’ και οχτώ λεπτά πριν από τη λήξη του ματς.