Γενικά

Όταν ο Ντιόγκο «απάντησε» στον Ρονάλντο (video)

Άργησε, αλλά τα κατάφερε… Ο Ντιόγκο πέτυχε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα Βραζιλίας με τη φανέλα της Φλαμένγκο μετά από 13 συμμετοχές. Στο ντέρμπι που έγινε τα ξημερώματα απέναντι στην Κορίνθιανς, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ρονάλντο στο 31’, αλλά στο 48ο λεπτό ο δανεικός από τον Ολυμπιακό φορ σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Η Φλαμένγκο είναι 13η με 39 βαθμούς μετά από 32 αγώνες, ενώ η Κορίνθιανς με το βαθμό που πήρε έπιασε στην κορυφή με 54 βαθμούς τη Φλουμινένσε, που όμως έχει ένα μαρς λιγότερο.