Euro 2016

Τώρα είναι αργά!

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η Ελβετία (2-0 το Μαυροβούνιο) στον 7ο προκριματικό όμιλο του Euro 2012 και τερμάτισε στην τρίτη θέση, έναν βαθμό πίσω από την αντίπαλο της, μια νίκη χωρίς αντίκρισμα αφού όλα είχαν κριθεί πριν την τελευταία αγωνιστική.

Οι Ελβετοί με καλύτερη απόδοση στο δεύτερο μέρος δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη. Στο 51ο λεπτό ο Ντερτιγιόκ άνοιξε το σκορ και δεκατέσσερα λεπτά αργότερα ο Λιχστάινερ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο άλλο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τον όμιλο η Ουαλία πήρε τη νίκη με γκολ του Μπέιλ, αφήνοντας τη Βουλγαρία στην τελευταία θέση.