Champions League

Αντίπαλος Παναθηναϊκού: Ο Αμίρι έβαλε… τρελό απευθείας κόρνερ κόντρα στη Μαρσέιγ!

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League δέχτηκε ένα απίθανο γκολ, αφού ο Αμίρι σκόραρε με εκτέλεση κόρνερ για το 2-0 της Λεβερκούζεν σε φιλικό.

Στα… σχοινιά, έστω και αν πρόκειται για φιλικό παιχνίδι, έριξε τη Μαρσέιγ η Λεβερκούζεν στο α' ημίχρονο! Ο γερμανικός σύλλογος βρήκε δύο γκολ και προηγήθηκε με 2-0 μέσα στο «Βελοντρόμ» απέναντι στην αντίπαλο του Παναθηναϊκού στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Highlight από το πρώτο 45λεπτο το απίθανο γκολ του Αμίρι, ο οποίος στο 40ο λεπτό σκόραρε με «τρελό» απευθείας κόρνερ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στις «ασπιρίνες» κόντρα στους Μασσαλούς, οι οποίοι μπροστά στο κοινό τους έχουν απογοητεύσει στο πρώτο μέρος.

Νωρίτερα, μόλις στο 14ο λεπτό και μετά από εκτέλεση κόρνερ, αδράνεια της άμυνας και κακή έξοδο του Λόπεθ, ο προωθημένος Τα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να δώσει σκορ στον αγώνα (0-1).