Champions League

«Απόδραση» με Αγουέρο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Μάντσεστερ Σίτι αντέδρασε άμεσα και με δύο γκολ του Κουν Αγουέρο νίκησε 2-1 την ΤΣΣΚΑ Μόσχας σε ματς για την 3η αγωνιστική του Champions League.

Οι Ρώσοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 32’ με τέρμα του Τόσιτς, αλλά οι αντίδραση των «πολιτών» ήταν ακαριαία.
Μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Αγουέρο κατάφερε να ισοφαρίσει και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι διαφορετικό και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας, αν στις καθυστερήσεις ο Χόντα από πολύ πλεονεκτική θέση σημάδευε δίχτυα και όχι τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

CSKA Moscow 1-0 Manchester City (Goal Tosic) από all-goals

CSKA Moscow 1-1 Manchester City (Goal Aguero) από all-goals

CSKA Moscow 1-2 Manchester City (Goal guero) από all-goals