Champions League

Γι’ αυτό είσαι «Κυρία»! (video)

Η Γιουβέντους νίκησε 1-0 τη Μαν. Σίτι, πάτησε κορυφή στον 4ο όμιλο και εξασφάλισε την πρόκριση. Το «εισιτήριο» πήραν και πολίτες λόγω της επικράτησης της Γκλάντμπαχ (4-2) επί της Σεβίλλης.

Χαρές και πανηγυρισμοί στο Τορίνο, μετά την εντός έδρας νίκη της Γιουβέντους επί της Μάντσεστερ Σίτι, στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η «μεγάλη κυρία» επικράτησε 1-0 των Αγγλων, τους προσπέρασαν στη βαθμολογία, «πιάνοντας» την πρώτη θέση και εξασφάλισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μάντζουκιτς στο 18’.

Το «εισιτήριο» πήρε και η Μάντσεστερ Σίτι, εκμεταλλευόμενη την εύκολη νίκη της Γκλάντμπαχ επί της Σεβίλλης, με 2-0 στη Γερμανία. Η Μπορούσια άνοιξε το σκορ στο 29’ με τον Στιντλ και ζευγάρωσε τα τέρματά της στο 68’ με τον Τζόνσον. Οι Γερμανοί έκαναν το 3-0 με τον Ράφαελ στο 78’, για να μειώσει σε 3-1 ο Βιτόλο, στο 82'. Ενα λεπτό αργότερα, οι γηπεδούχοι έκαναν το 4-1 με τον Στιντλ ξανά και στις καθυστερήσεις ο Μπανέγκα με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Η Γκλάντμπαχ έφτασε τους 5 βαθμούς, αφήνοντας τους Ισπανούς στην τελευταία θέση με 3.