Champions League

Το γκολ του Βινίσιους που χάρισε το Champions League στη Ρεάλ

Με τον Βινίσιους να σκοράρει με πλασέ από τη γωνία της μικρής περιοχής, η Ρεάλ άνοιξε το σκορ (0-1) στο 59ο λεπτό του τελικού του Champions League κόντρα στη Λίβερπουλ.

Αυτή τη φορά μέτρησε! Προβάδισμα (και με τη σύμφωνη γνώμη του VAR) πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στο 59ο λεπτό του τελικού του Champions League κόντρα στη Λίβερπουλ.

Ο Βαλβέρδε έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, με τον Βινίσιους να πετάγεται στη γωνία της μικρής περιοχής και να σκοράρει με πλασέ προ κενής εστίας. Εάν και έφυγε από οριακή θέση, το τέρμα μέτρησε κανονικά. Υπενθυμίζεται ότι στο 43' ακυρώθηκε γκολ του Μπενζεμά ως οφσάιντ.