Champions League

Έχασε πέναλτι ο Ζιρού στο 6’, το… έβαλε ο Ρόις στο 10’ και 1-0 η Ντόρτμουντ στο Μιλάνο

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία να προηγηθεί είχε η Μίλαν κόντρα στην Ντόρτμουντ, αλλά ο Κόμπελ έβγαλε το πέναλτι του Ζιρού στο 6’, με τον Ρόις να ευστοχεί στο δικό του τέσσερα λεπτά μετά για το 0-1.

Ροντέο από το πρώτο δεκάλεπτο έγινε το Μίλαν-Ντόρτμουντ! Διότι πολύ νωρίς οι «ροσονέρι» κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Ζιρού έχασε την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του αφού νικήθηκε από τον Κόμπελ από τα έντεκα βήματα στο 6ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά μετά, πάντως, ο Βεστφαλοί ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν. Ήταν η σειρά τους να κερδίσουν πέναλτι, με τον Ρόις αυτή τη φορά να ευστοχεί και να νικά τον Μενιάν για το 1-0 των Γερμανών στο «Σαν Σίρο».