Champions League

Ονειρικό πρώτο 45λεπτο στο καυτό «St James Park»: 2-0 η Νιούκαστλ την Παρί!

Πανικός στο «St James Park», με τη Νιούκαστλ να έχει πατήσει την Παρί Σεν Ζερμέν και να προηγείται με 2-0 μετά το πρώτο 45λεπτο.

Όνειρο ζουν, μην τους… ξυπνάτε στο «St James Park». Η Νιούκαστλ κάνει μαγικό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο έχει πατήσει την Παρί Σεν Ζερμέν και προηγείται με 2-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 17ο λεπτό, με τον Ίσακ να σουτάρει, τον Ντοναρούμα να το βγάζει αλλά ο Αλμιρόν πήρε το ριμπάουντ, βρήκε δίχτυα και έβαλε… φωτιά στις κερκίδες, όπου γινόταν πανικός.

Για να έρθει στο 39’ ο Γκιμαράες να κάνει το γύρισμα και ο Μπερν να σκοράρει από κοντά για το 2-0, σε μια φάση που τσεκαρίστηκε κανένα… πεντάλεπτο από το VAR μέχρι το γκολ να μετρήσει!