Champions League

Φιλική τεσσάρα της Ντνίπρο στη Μινάι

Η Ντνίπρο συνέχισε νικηφόρα τα φιλικά προετοιμασίας της, επικρατώντας 4-0 της Μινάι.

Με νίκες συνεχίζει στα φιλικά της η Ντνίπρο! Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League επικράτησε 4-0 της Μινάι, δείχνοντας σε καλή κατάσταση.

Το σκορ για την Ντνίπρο άνοιξε ο Γκουτσούλιακ στο 29ο λεπτό και ενώ έξι λεπτά νωρίτερα είχα πάρει το «βάπτισμα του πυρός» ο νεοαποκτηθείς, Μίσακ, που έπαιξε για 23’ και έδωσε τη θέση του στον Κιναρέικιν.

Ο Κόχουτ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνας έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με τον Ολεκσάντρ Κούτσερ να αλλάζει στη συνέχεια επτά ποδοσφαιριστές από την ενδεκάδα του.

Ο Ντόβμπικ πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς έγραψε το 3-0, με τον Γκόριν στο 71’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ (4-0) για την Ντνίπρο. Για την Μινάι έπαιξε και ο πρώην φορ του Αστέρα Τρίπολης, Ιβάν Ντεμιντένκο.

Επόμενο φιλικό για την Ντνίπρο την ερχόμενη Κυριακή με αντίπαλο τη Μέταλιστ Χάρκιβ.