Champions League

Η συγγνώμη του Καμαρά στον Αλασκάροφ για το χτύπημα

Ο Μαντι Καμαρά αισθάνθηκε την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη από τον Αλασγκάροφ για το πολύ επικίνδυνο χτύπημά του στο χθεσινό ματς, το οποίο έφερε και την αποβολή του άσου του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός έκανε χθες το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, επικρατώντας 1-0 της Νέφτσι Μπακού στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Μαντί Καμαρά ήταν εκείνος που σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με τρομερό γκολ στο 29ο λεπτό. Ωστόσο, λίγο πριν βγει το πρώτο ημίχρονο αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από σκληρό φάουλ στον Αλασγκάροφ.

Με σημερινή του ανάρτηση στο instagram, o χαφ από τη Γουινέα ζήτησε συγγνώμη από τον παίκτη των Αζέρων για το απρόσεκτο παιχνίδι του, μια ενέργεια που θα του κοστίσει τη ρεβάνς στο Μπακού.

«Συγγνώμη αδελφέ μου για το χθεσινό περιστατικό. Ελπίζω να είσαι καλά», ήταν το μήνυμα του 24χρονου μέσου.

Ολυμπιακός: Η συγγνώμη του Καμαρά στον Αλασκάροφ