Champions League

Πάγωσε την Πόρτο στο φινάλε του ημιχρόνου η Μπαρτσελόνα με τον Φεράν

Προβάδισμα στο τέλος του πρώτου μέρος πήρε στο «Ντραγκάο» η Μπαρτσελόνα χάρη σε υπέροχο πλασέ του Φεράν Τόρες (0-1).

Με προβάδισμα στα αποδυτήρια του αγώνα με την Πόρτο πήγε η Μπαρτσελόνα, παγώνοντας στο φινάλε του ημιχρόνου το «Ντραγκάο».

Ήταν το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα εύκολο λάθος και οι «μπλαουγκράνα» τους… τρύπησαν με χαρακτηριστική ευκολία, για να βρεθεί σε θέση εκτελεστή και να σκοράρει για το 1-0 ο Φεράν Τόρες.

Μάλιστα, ο Ισπανός επιθετικός είχε πάρει τη θέση του Λεβαντόφσκι, ο οποίος αποχώρησε νωρίτερα με πρόβλημα τραυματισμού και υπάρχει έντονη ανησυχία στους Καταλανούς.