Champions League

Προβεντέλ: «Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα τι έκανα - Εμπνεύστηκα από τον Ιμόμπιλε»

Ο Ιβάν Προβεντέλ δήλωσε πως ακόμα δεν έχει καταλάβει τι έχει κάνει, εννοώντας το γκολ που πέτυχε κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ασύλληπτα πράγματα συνέβησαν στο Ολίμπικο στην τελευταία φάση του αγώνα της Λάτσιο με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Με το σκορ στο 1-0 υπέρ των Μαδριλένων, οι γηπεδούχοι είχαν κερδισμένο κόρνερ και όλος ο κόσμος βγήκε μπροστά. Ακόμη και ο τερματοφύλακας της ομάδας Ιβάν Προβεντέλ. Αυτός έμελλε να είναι και ο ήρωας της βραδιάς, αφού με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων το τελικό 1-1!

Όπως εξήγησε ο Ιταλός μετά το ματς μάλλον πήρε… έμπνευση από τον συμπαίκτη του Τσίρο Ιμόμπιλε, αφού σκόραρε με σεντερφορίσια κεφαλιά.

«Αν μου ζήτησε ο Σάρι να ανέβω στην τελευταία φάση; Δεν το κατάλαβα, υπήρχε αρκετή σύγχυση εκείνη την στιγμή. Μου είπαν απλά πόση ώρα απέμενε και εγώ απλά πήγα. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα τι έκανα, θα μπορούσατε να πείτε ότι πήρα έμπνευση από τον Ιμόμπιλε».