Europa Conference League

Πρόκριση… θρίλερ για την Τραμπζονσπόρ του Μπακασέτα

Τέλος καλό, όλα καλά για Τραμπζονσπόρ. Η ομάδα του Μπακασέτα (ξανά ασίστ) λύγισε τη Μόλντε στα πέναλτι, αφού πρώτα πήγε να χάσει την πρόκριση στα playoffs του Conference League μέσα από τα χέρια της.

Στα playoffs του Conference League με πρόκριση στα πέναλτι η Τραμπζονσπόρ.

Η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα λύγισε με 4-3 στη… ρώσικη ρουλέτα τη Μόλντε μέσα στη Νορβηγία έπειτα από το 1-1 της κανονικής διάρκειας και σε συνδυασμό με το 3-3 του πρώτου αγώνα. Έκανε τη δουλειά του στα πέναλτι, ευστοχώντας στην πρώτη εκτέλεση των φιλοξενούμενων ο Έλληνας άσος, ο οποίος είχε και ασίστ στο 57ο λεπτό.

Σε εκείνο το σημείο η ομάδα της Τραπεζούντας άνοιξε το σκορ με γλυκό πλασέ του Έντγκαρ, στον οποίο σέρβιρε το γκολ ο 28χρονος άσος από κόρνερ. Οι γηπεδούχοι «πάγωσαν» την ομάδα Μπακασέτα στο φινάλε της κανονικής διάρκειας ισοφαρίζοντας στο 90+7’ με τον Σιγκούρνταρσον να στέλνει την αναμέτρηση στην παράταση.