Europa Conference League

Η Ριέκα στον δρόμο του ΠΑΟΚ!

Τη Ριέκα θα βρει στα playoffs του Europa Conference League ο ΠΑΟΚ, με τους Κροάτες να νικούν τη Χιμπέρνιαν με 4-1 και να περνούν με συνολικό σκορ 5-2.

Το τελευταίο εμπόδιο που θα βρει απέναντί του ο ΠΑΟΚ πριν τους ομίλους του Europa Conference League, ακούει στο όνομα Ριέκα.

Οι Κροάτες επιβλήθηκαν 4-1 της Χιμπέρνιαν και προκρίθηκαν στα playoffs με συνολικό σκορ 5-2, καθώς το πρώτο ματς είχε λήξει ισόπαλο, 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πάβιτσιτς στο 36’ αλλά είδαν τους Σκωτσέζους να φέρνουν το ματς στα ίσα με τον Μάγκενις 20 λεπτά αργότερα.

Παρ’ όλα αυτά, η αποβολή του ΜακΓκρέγκορ στο 67’ επέτρεψε στους Κροάτες να βρουν τρία γκολ ακόμα, με τον Αμπάς να κάνει το 2-1 στο 68’ και τον ΜακΓκιν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (73’).

Το... κερασάκι ήρθε στις καθυστερήσεις, από τον Μπούσνια, με τη Ριέκα να παίρνει πανηγυρικά το εισιτήριο και να... ετοιμάζεται για Τούμπα.