Europa League

Με την «ουρά στα σκέλια» έρχεται η Στουρμ Γκρατς

Με άσχημη ψυχολογία θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στο προσεχές ματς μεταξύ των δύο ομάδων για το Europa League η Στουρμ Γκρατς. Η αυστριακή ομάδα ηττήθηκε 2-1 από την Αούστρια Βιέννης σε παιχνίδι για το πρωτάθλημα κι ενώ ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 80’.

Με άσχημη ψυχολογία θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στο προσεχές ματς μεταξύ των δύο ομάδων για το Europa League η Στουρμ Γκρατς.

Η αυστριακή ομάδα ηττήθηκε 2-1 από την Αούστρια Βιέννης σε παιχνίδι για το πρωτάθλημα κι ενώ ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 80’.

Η Στουρμ Γκρατς προηγήθηκε στο 11’ με τον Μποντάλ, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο τα πράγματα γύρισαν τούμπα. Αρχικά στο 80’ ο Λιντλ ισοφάρισε και πέντε λεπτά αργότερα ο Μπαραζίντ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ της Αούστρια.