Europa League

Έχασε και από τη Γιούνγκ Μπόις η Λουκέρνη

Νέα ήττα για τη Λουκέρνη, αυτή τη φορά εντός έδρας με 3-2, από τη Γιούνγκ Μπόις για το ελβετικό πρωτάθλημα.

Την κακή της αγωνιστική κατάσταση επιβεβαίωσε η Λουκέρνη, καθώς, τέσσερις ημέρες πριν τη ρεβάνς του 4-0 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», η αντίπαλος του Ολυμπιακού ηττήθηκε εκ νέου. Αυτή τη φορά με σκορ 3-2 εντός έδρας, από τη Γιούνγκ Μπόις!

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, μάλιστα η ομάδα του Ρενέ Βάιλερ είναι πλέον στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει μόλις τρεις βαθμούς, μετά από τέσσερις αγωνιστικές...

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 24’ με τον Ορό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ οι γηπεδούχοι -που είχαν δοκάρι σε φάουλ του Ούγκρινιτς στο πρώτο ημίχρονο- ισοφάρισαν στο 67ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σχερπφ.

Ωστόσο, η Γιούνγκ Μπόις «απάντησε» με δύο γκολ μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών, από τους Ενγκαμαλέ στο 72' και ξανά Ορό αλλά αυτή τη φορά με πέναλτι, στο 77’, για αν μειώσει με κεφαλιά ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Γκβίλια.