Europa League

Γερή «σφαλιάρα» για ΑΠΟΕΛ!

Η Βασιλεία αγκάλιασε την πρόκριση επικρατώντας 3-0 απέναντι στον κάκιστο ΑΠΟΕΛ, που λογικά αποχαιρετάει την διοργάνωση.

Αγκαλιά με την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ είναι η Βασιλεία.

Οι Ελβετοί έκαναν πάρτι στο «ΓΣΠ» απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, που ηττήθηκε με σκορ 3-0.

Το ματς «στράβωσε» από νωρίς για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη. Ένα λεπτό μετά το πρώτο τέταρτο, ο Πετρέτα ξέφυγε από την άμυνα και με παλικαρίσια προσπάθεια άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κόλερ (16’). Η Βασιλεία σε όλο το ματς έκανε τα πάντα να μοιάζουν εύκολα και στο 53’ έκανε με τον Στόκερ το 2-0. Η κατάσταση ήταν εμφανές πως είχε πάρει από κάτω τους «γαλαζοκίτρινους», που δέχτηκαν και τρίτο γκολ από τον Καμπράλ στο 66ο λεπτό και πλέον χρειάζονται θαύμα ενόψει του επαναληπτικού.

Το επόμενο ματς των δύο ομάδων θα διεξαχθεί στο «St.Jakob Park» της Βασιλείας την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου στις 22.00.