Europa League

Χτύπησε στο 2' ο Ολυμπιακός, πρώτο γκολ μετά από 5,5 μήνες ο Μασούρας!

Ο Ολυμπιακός μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο ματς παίρνοντας προβάδισμα στο 2ο λεπτό κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού.

Με τα… μπούνια μπήκε στη ρεβάνς με τον Απόλλωνα Λεμεσού ο Ολυμπιακός. Πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά στην αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης», οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ και πήραν προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League.

Μετά από βαθιά μπαλιά του Μπα, ο Μαυρίας έκανε κάκιστο κοντρόλ και άθελά του τροφοδότησε τον Ρέαμπτσουκ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και γύρισε στον Μασούρα που σκόραρε σε κενή εστία για το 1-0.

Μάλιστα, αυτό ήταν το πρώτο τέρμα του Έλληνα εξτρέμ μετά από 5,5 και πλέον μήνες, αφού τελευταία φορά είχε σκοράρει στις 2 Μαρτίου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.