Europa League

Ο Λιθουανός Ρούμσας στο Ολυμπιακός-Τσουκαρίτσκι

Τους διαιτητές της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τσουκαρίτσκι «Γεώργιος Καραϊσκάκης» (24/08, 22:00) όρισε η UEFA.

Μετά τη νίκη του Ολυμπιακού με 2-0 επί του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα της Stoiximan Super League, οι «ερυθρόλευκοι» στρέφουν το ενδιαφέρον τους στο πρώτο ματς με την Τσουκαρίτσκι στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» (24/08, 22:00).

Το πρωί της Δευτέρας (21/08) η UEFA έκανε γνωστό πως ο Λιθουανός, Ντόνατας Ρούμσας, θα είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης, ενώ βοηθοί θα είναι οι Αλεξάντρ Άντριους, Ντόβιντας Σουτσιεντέλις και 4ος ο Ρομπέρτας Βαλικόνις.

Τον Οκτώβριο του 2021 ο 35χρονος ήταν διαιτητής στην εκτός έδρας νίκη της Ελλάδας με 2-0 επί της Γεωργίας, όταν ο Τάσος Μπακασέτας είχε σκοράρει με πέναλτι στο 90' και ο Δημήτρης Πέλκας είχε κλειδώσει το «τρίποντο» στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.