Κύπελλο Ελλάδας

Άγγιξε την ισοφάριση με κεφαλιά του Σβαμπ ο ΠΑΟΚ, 4 λεπτά μετά το προβάδισμα της ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ έφθασε πολύ κοντά στο να φέρει το ματς στα ίσα τέσσερα λεπτά μετά το προβάδισμα της ΑΕΚ, με την κεφαλιά του Σβαμπ να βγάζει με διπλή προσπάθεια ο Στάνκοβιτς.

Μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα και να κάνει το 1-1 σπατάλησε ο ΠΑΟΚ, τέσσερα λεπτά μετά το προβάδισμα της ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, ο Κωνσταντέλιας έβγαλε πολύ ωραία σέντρα από τα αριστερά, με τον Σβαμπ να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει κάτω από τα πόδια του Μουκουντί, αιφνιδιάζοντας τον Στάνκοβιτς.

Ωστόσο, ο τερματοφύλακας της «Ένωσης» μπλόκαρε δύσκολα την μπάλα με διπλή προσπάθεια, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.