Κύπελλο Ελλάδας

Έντονα παράπονα από τον Καρυπίδη στον διαιτητή - Παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος ο Μαρτίνς

Ο διαιτητής της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Άρη φέρεται να παραδέχτηκε στον Θόδωρο Καρυπίδη πως έκανε λάθος στη φάση του ακυρωθέντος γκολ του Ιτούρμπε.

Ο Άρης ηττήθηκε 1-0 από τον Ολυμπιακό στο πρώτο ματς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, με τους «κίτρινους» να έχουν έντονα παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του Ιτούρμπε στο πρώτο ημίχρονο.

Ο λόγος που ο Τιάγκο Μαρτίνς ακύρωσε το τέρμα παραμένει ασαφής και όπως αναφέρουν οι πληροφορίες από την πλευρά των φιλοξενούμενων αναφέρουν ότι ο Πορτογάλος παραδέχτηκε σε συνομιλία του με τον Θόδωρο Καρυπίδη ότι έκανε λάθος στη συγκεκριμένη φάση.

Ο μεγαλομέτοχος του Άρη είχε προσεγγίσει τον διαιτητή ρωτώντας γιατί ακυρώθηκε το γκολ, λαμβάνοντας αυτήν την απάντηση για τη φάση του 16ου λεπτού.