Κύπελλο Ελλάδας

Το «όχι» του Μπάουμαν στο πέναλτι του Τετέι και η καθοριστική επέμβασή του στο φινάλε!

Ο Νόαμ Μπάουμαν ήταν καθοριστικός στη νίκη του ΟΦΗ επί της Κηφισιάς, πραγματοποιώντας δύο μεγάλες επεμβάσεις στο φινάλε, η μία στο πέναλτι του Τετέι στο 87'!

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson πήρε το απόγευμα της Τετάρτης (06/12) ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε 3-1 της Κηφισιάς στο «Γεντί Κουλέ», στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16».

Μεγάλο ρόλο στην έκβαση του ματς έπαιξε ο κίπερ των Κρητικών, Νόαμ Μπάουμαν, ο οποίος με δύο μεγάλες επεμβάσεις στο φινάλε ήταν καθοριστικός για την ομάδα του.

Συγκεκριμένα, στο 87', έβγαλε το πέναλτι του Τετέι, ενώ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, είπε νέο «όχι» στον 22χρονο φορ των φιλοξενούμων!