Κύπελλο Ελλάδας

Ο Κίτσος έκανε πέναλτι στον Ντεσπόντοφ και ο Σβαμπ εκτέλεσε εύστοχα για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τον Βόλο ο ΠΑΟΚ, μετά από πέναλτι που έκανε ο Κίτσος στον Ντεσπόντοφ και εκτέλεσε εύστοχα ο Σβαμπ.

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ άνοιξε το σκορ στην πρώτη του αναμέτρηση με τον Βόλο για το Κύπελλο Ελλάδας Betsson ο ΠΑΟΚ!

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Κίτσος ανέτρεψε τον Ντεσπόντοφ εντός της μεγάλης περιοχής, με τον διαιτητή του αγώνα, Ευαγγέλου, να δίνει το πέναλτι και με τον Αυστριακό μεσοεπιθετικού του «Δικεφάλου του Βορρά» να εκτελεί εύστοχα, για το 1-0.