Nations League

Ήττα-σοκ για Ισπανία, τα ίδια και τα ίδια για Γερμανία!

Η Ισπανία την... πάτησε στην Ουκρανία (1-0), αλλά παραμένει πρωτοπόρος στον 4ο όμιλο. Μια από τα ίδια η Γερμανία, έμεινε στο 3-3 εντός έδρας με την Ελβετία.

Την... πάτησε η Ισπανία! Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε υποτίμησε την Ουκρανία, με τους παίκτες του Αντρέι Σεφτσένκο να σκοράρουν στο 76ο λεπτό με τον Τσιγκάνκοφ και να παίρνουν τεράστια νίκη φτάνοντας στους 6 βαθμούς και μπαίνει στην διεκδίκηση ακόμη και της πρώτης θέσης!

Την ίδια ώρα, στο άλλο ματς του ομίλου η Γερμανία έμεινε στο 3-3 με την Ελβετία δείχνοντας ακόμη μια φορά κακό πρόσωπο και πολλά θέματα στην αμυντική της γραμμή. Οι Ελβετοί ευτύχισαν να προηγηθούν με 2-0 στο 26' χάρη στα τέρματα των Γκαβράνοβιτς και Φρόιλερ, αλλά Βέρνερ και Χάφερτς απάντησαν και έφεραν το σκορ στα ίσα στο 55ο λεπτό! Στα... καπάκια, όμως, ο Γκαβράνοβιτς σκόραρε για δεύτερη φορά και έγραψε το 3-2, όμως ο Γκνάμπιρ είχε έτοιμη την απάντησή του στο 60ο λεπτό με υπέροχο τακουνάκι για το τελικό 3-3.