Nations League

«Έσωσε» την Κροατία κόντρα στους Γάλλους ο Κράμαριτς

Ο Κράμαριτς ισοφάρισε σε 1-1 τους Γάλλους με πέναλτι στο 83ο λεπτό στο παιχνίδι των δύο ομάδων στο Σπλιτ.

Χωρίς νίκη παραμένουν στο Nations League, η Κροατία και η Γαλλία. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 σε ματς για την δεύτερη αγωνιστική της League A, με αποτέλεσμα να παραμένουν ισόβαθμες στη βαθμολογία με έναν βαθμό, αυτόν που κατέκτησαν σήμερα.

Οι Γάλλοι προηγήθηκαν στο 52ο λεπτό με τον Ραμπιό, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα αυτό μέχρι και το τέλος. Οι Κροάτες που ανέβασαν και άλλο την απόδοσή τους κατάφεραν να κερδίσουν ένα πέναλτι και τον Κράμαριτς να ευστοχεί.