Nations League

Ισοφάρισε τα Φερόε με Σλίβκα και… περιπέτεια η Λιθουανία

Η Λιθουανία χάρη σε «περιπετειώδη» γκολ του Σλίβκα, που αγωνίζεται στη Λαμία, και ελέχθηκε για αρκετά λεπτά στο VAR ισοφάρισε το σκορ απέναντι στα Νησιά Φερόε (1-1).

Με περιπετειώδη τρόπο και… αναμονή αρκετών λεπτών, η Λιθουανία κατάφερε να πανηγυρίσει την ισοφάριση του σκορ απέναντι στα Νησιά Φερόε (1-1) λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

«Δράστης», ένας γνώριμός μας από τα ελληνικά γήπεδα. Ο λόγος για τον Βικίντα Σλίβκα της Λαμίας (και πρώην του Απόλλωνα Σμύρνης) που είδε την μπάλα από τις κόντρες να του στρώνεται μπροστά του και μπορεί να μην έκανε το καλύτερο δυνατό τελείωμα, αλλά πέτυχε αυτό που ήθελε.

Βέβαια, μέχρι να μετρήσει το γκολ χρειάστηκαν αρκετά λεπτά στο VAR αφού η φάση ήταν οριακή και υπερβολικά δύσκολη!