Αγγλία

Βλέπει... αστεράκια αντί για αστέρια η Άρσεναλ!

Τρίτη σερί «σφαλιάρα» για την Άρσεναλ. Αυτή τη φορά από τη Λέστερ που την έκανε να δει αστεράκια αντί για τα αστέρια του Τσάμπιονς Λιγκ που απομακρύνονται για τους «κανονιέρηδες».

Άρσεναλ σε... κρίση! Η ομάδα του Λονδίνου μετά τις ήττες από Κρίσταλ Πάλας και Γουλβς, ηττήθηκε και από τη Λέστερ με 3-0 και έχασε πολύτιμο έδαφος για την τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Για ακόμα ένα ματς, η ομάδα του Έμερι που δέχεται τρομερή κριτική στο Νησί τα βρήκε σκούρα, αυτή τη φορά από τη ψυχωμένη Λέστερ που συνεχίζει να δίνει τη μάχη της για την 7η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Το στραβό κλήμα για τους «κανονιέρηδες» το έφαγε ο... γάιδαρος, όταν στο 38ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μέιτλαντ Νάιλς, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο για κάτι περισσότερο από ένα ημίχρονο.

Η πίεση των «αλεπούδων» είχε αποτέλεσμα στο 59ο λεπτό, όταν ο Μάντισον βρήκε τον Τίλεμανς που με κεφαλιά νίκησε τον Λένο, ανοίγοντας τον δρόμο για μια μεγάλη νίκη.

Τον θρίαμβο της Λέστερ ολοκλήρωσε ο Τζέιμι Βάρντι που σημείωσε δύο τέρματα στο φινάλε (87', 94') για να φτάσει στα 18 συνολικά και να διαμορφώσει το τελικό 3-0 για την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς.