Αγγλία

Άνοιξε το σκορ ο Κέιν, άμεση απάντηση από τον Σίγκουρντσον (video)

Με το σκορ στο 1-1 πήγαν στα αποδυτήρια οι Έβερτον και Τότεναμ, ύστερα από το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού τους στο «Γκούντισον Παρκ».

Πολύ ωραίο ματς εξελίσσεται στο «Γκούντισον Παρκ» μεταξύ των Έβερτον και Τότεναμ για την 32η αγωνιστική της Premier League. Με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια, μετά το πρώτο 45λεπτο με το σκορ στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 27' με το γυριστό του Κέιν από το ύψος της μικρής περιοχής. Για να ισοφαρίσουν τα «ζαχαρωτά» με εκτέλεση πέναλτι του Σίγκουρντσον στο 31' (παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Ρεγκιλόν στον Χάμες Ροντρίγκες).