Αγγλία

Καθάρισε στο 90’ ο Τραορέ για Γουλβς

Επιστροφή στις νίκες μετά από καιρό για τη Γουλβς που επικράτησε 1-0 της Φούλαμ στο Λονδίνο με γκολ του Τραορέ στο 90ο λεπτό.

Τον τρόπο να επιστρέψει στις νίκες μετά από πέντε συνεχόμενα ματς βρήκε η Γουλβς που πέρασε από την έδρα της Φούλαμ επικρατώντας 1-0 στο τελευταίο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι, δημιούργησαν τις περισσότερες ευκαιρίες στο ματς, ενώ είδαν το VAR να ακυρώνει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους γκολ του Γουίλιαν Ζοσέ ως οφσάιντ, αλλά στο τέλος είχαν τον τρόπο και τον λυτρωτή Τραορέ που με το τέρμα του στο 90ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο.

Με την ήττα αυτή η Φούλαμ βυθίζεται περισσότερο στη βαθμολογία, αφού έμεινε στους 26 βαθμούς και στη ζώνη του υποβιβασμού στο -3 μάλιστα από τη Νιουκάστλ που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.