Αγγλία

Γκέλαρε αλλά έπιασε τετράδα η Γουέστ Χαμ!

Η Γουέστ Χαμ ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Μπράιτον, ωστόσο έπιασε τετράδα στον βαθμολογικό πίνακα της Premier League.

Μπορεί να μην πήρε τη νίκη κόντρα στην Μπράιτον η Γουέστ Χαμ, αφού ισοφαρίστηκε στα τελευταία λεπτά, ωστόσο η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες κατάφερε και με το 1-1 να πιάσει τετράδα.

Ο Σούτσεκ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ, με τον Μοπέ στο 89' να την... χαλάει στα σφυριά κάνοντας το 1-1.

Στο άλλο ματς, η Σαουθάμπτον ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Λέστερ. Ο Μπέντναρεκ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 23’ ο Έβανς ισοφάρισε το παιχνίδι κάνοντας το 1-1. Ο Άνταμς στο 34’ πέτυχε το 2-1, με την Σαουθάμπτον να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Το δεύτερο ημίχρονο άργησε να ξεκινήσει περίπου 12 λεπτά, λόγω ενός συμβάντος με οπαδό που έχασε τις αισθήσεις του στις κερκίδες.

Η Λέστερ μπήκε με φόρα στο δεύτερο μέρος με τον Μάντισον στο 49’ να ισοφαρίζει σε 2-2, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η Γουλβς κόλλησε στο 0-0 με την Μπέρνλι, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να πιάσουν την Άρσεναλ στην 5η θέση και τους φιλοξενούμενους να μένουν στα χαμηλά της βαθμολογίας.