Αγγλία

Κατάρρευση για Νότιγχαμ: Δέχθηκε τρία γκολ σε έξι λεπτά και έμεινε προτελευταία!

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Νότιγχαμ! Αν και προηγήθηκε της Φούλαμ, ένα απίθανο μπλακ-άουτ έξι λεπτών απέφερε τέταρτη σερί ήττα (3-2). Λύτρωση για την Άστον Βίλα του Τζέραρντ (1-0 τη Σαουθάμπτον).

Το κατηφορικό ξεκίνημα στην Premier League συνέχισε η Νότιγχαμ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη υπέστη μια ακόμη ανατροπή -αυτή τη φορά από τη Φούλαμ- και ηττήθηκε 3-2.

Παρόλο που προηγήθηκαν νωρίς με τον Αβονίγι (11’) και διατήρησαν το προβάδισμα ως το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έπαθαν φοβερό μπλακ-άουτ στο δεύτερο μέρος.

Αρκούσαν λοιπόν έξι λεπτά (54’-60’) για να δεχθούν τρία γκολ από τους Ανταραμπιόγιο, Παλίνια και Ριντ και να χάσουν ουσιαστικά το ματς.

Διότι το πλασέ του Ο’ Μπράιεν στο 77’ δεν μπόρεσε ν’ αποτρέψει την τέταρτη σερί ήττα της ομάδας του, που μετράει 4-14 τέρματα στα συγκεκριμένα ματς κι έμεινε προτελευταία στη βαθμολογία.

Αντίθετα με τη Νότιγχαμ, η Άστον Βίλα βρήκε τελικά τον τρόπο να σηκώσει κεφάλι. Παίρνοντας λοιπόν προβάδισμα στο 41’ με τον Ράμσεϊ, η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ κατάφερε να το προστατεύσει αποτελεσματικά ως το τέλος απέναντι στη Σαουθάμπτον.

Πανηγύρισε, έτσι, τη δεύτερη μόλις νίκη της στο πρωτάθλημα (1-0) και ξεκολλώντας από το ισόγειο του πίνακα, έπιασε τη σημερινή της αντίπαλο στη βαθμολογία.