Αγγλία

Ανέτρεψε τα δεδομένα κόντρα στη Φούλαμ και βλέπει τελικό η Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ επικράτησε 2-1 της Φούλαμ με ανατροπή και έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στον τελικό του League Cup.

Ο Γιούργκεν Κλοπ παρέταξε με αλλαγές τη Λίβερπουλ στον πρώτο ημιτελικό του League Cup με τη Φούλαμ και, παρότι οι ”reds” αγχώθηκαν, πήραν το προβάδισμα πρόκρισης νικώντας 2-1 στο Άνφιλντ.

Οι Λονδρέζοι είχαν διάθεση για ζημιές και πάγωσαν το Μέρσεϊσαϊντ στο 19ο λεπτό με γκολ του Γουίλιαν, με το κεφάλι που πήραν στο σκορ να αντέχει μέχρι το 81’.

Τότε ο Τζόουνς έφερε το ματς στα ίσα, με τον Χάκπο να ολοκληρώνει την ανατροπή για τη Λίβερπουλ τρία λεπτά αργότερα.

Η ρεβάνς θα γίνει στο Κρέιβεν Κότατζ στις 24 Ιανουαρίου, με τον νικητή να αντιμετωπίζει Τσέλσι ή Μίντλεσμπρο στον τελικό (1-0 η Μπόρο στο πρώτο ματς).