Αγγλία

ΜακΆλιστερ και Σαλάχ φέρνουν τούμπα το ντέρμπι με τη Γιουνάιτεντ στο φινάλε του ημιχρόνου!

ΜακΆλιστερ και Σαλάχ με δύο γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, έφεραν τούμπα τον προημιτελικό του Κυπέλλου Αγγλίας με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Από την... κόλαση στον παράδεισο μέσα σε τρία λεπτά για τη Λίβερπουλ!

Οι «reds» βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό και το τέρμα του ΜακΤόμινεϊ στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, ωστόσο, με ένα ξέσπασμα στο φινάλε του ημιχρόνου έφεραν τούμπα το ματς και άλλαξαν τα δεδομένα της πρόκρισης!

Συγκεκριμένα, στο 44ο λεπτό, ο ΜακΆλιστερ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Νούνιες έκανε το 1-1, ενώ, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μο Σαλάχ ολοκλήρωσε την ανατροπή με κοντινή προβολή προ κενής εστίας, μετά από το ριμπάουντ που πήρε από την απόκρουση του Ονάνα στο πλασέ του Ντίας!