Αγγλία

Στο «Χ» Νότιγχαμ και Βαλένθια

Στην ισοπαλία έμειναν οι Νότιγχαμ Φόρεστ και Βαλένθια σε φιλική αναμέτρηση, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Νότιγχαμ Φόρεστ και Βαλένθια δεν κατάφεραν να ξεκολλήσουν από το 1-1, με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία σε μία αναμέτρηση αρκετά ισοδύναμη, με ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Ισπανοί εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε στο 43’ του αγώνα, με τον Κάρλος Σολέ να βρίσκει την άμυνα των γηπεδούχων στον… ύπνο και να κάνει το 1-0 σε ένα κρίσιμο σημείο, λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ανεβασμένη εμφανίστηκε η αγγλική ομάδα στην επανέναρξη, με σκοπό να φέρουν το ματς στα «ίσα». Έχοντας την κατοχή στα πόδια της, δημιούργησε στιγμές αλλά δεν κατάφερε στις λεπτομέρειες να βρει το γκολ. Η… λύτρωση ήρθε στο 83’ με τον Μπρέναν Τζόνσον να παραβιάζει την εστία των «νυχτερίδων», διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ένας αγώνας που πρόσφερε κυρίως συμπεράσματα για τους δύο προπονητές ενόψει της νέας σεζόν.