Αγγλία

Σοκαριστικός τραυματισμός του τερματοφύλακα της Νότιγχαμ Φόρεστ!

Ο τερματοφύλακας της Νότιγχαμ Φόρεστ, Μπράις Σάμπα, αποκόμισε ένα τεράστιο καρούμπαλο στο μέτωπό του, μετά από σύγκρουση με αντίπαλο.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (22/01), η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε 2-1 της Ντέρμπι Κάουντι για την 28η αγωνιστική της Championship, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν την ανοδική πορεία με... φόντο τα play-offs ανόδου.

Πέρα από το αποτέλεσμα πάντως, το παιχνίδι στιγματίστηκε και από τον σοκαριστικό τραυματισμό του τερματοφύλακα της Νότιγχαμ, Μπράις Σάμπα. Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο 27χρονος Κονγκολέζος κίπερ είχε μια σφοδρή σύγκρουση με τον Τομ Λόρενς, από την οποία αποκοίμισε ένα τεράστιο καρούμπαλο δεξιά του μετώπου.

Αμέσως δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ των γηπεδούχων, ενώ αγωνίστηκε κανονικά στο δεύτερο ημίχρονο φορώντας απλώς έναν επίδεσμο.