Αγγλία

Πήρε το EFL Trophy σε τρομερό θρίλερ με τρία γκολ μετά το 85' η Πίτερμπρο!

Η Πίτερμπρο κατέκτησε το EFL Trophy νικώντας 2-1 τη Γουίκομ στον τελικό, με όλα τα γκολ να σημειώνονται μετά το 85ο λεπτό!

Πάνω από 40.000 οπαδοί βρέθηκαν στο Γουέμπλεϊ την Κυριακή (07/04), για να παρακολουθήσουν τον τελικό του EFL Trophy ανάμεσα σε Πίτερμπρο και Γουίκομ!

Τον τίτλο κατέκτησε η πρώτη, που επιβλήθηκε 2-1 των Γουόντερερς μετά από ένα τρομερό θρίλερ με τρία γκολ μετά το 85ο λεπτό...

Το ματς ήταν κολλημένο στο 0-0 μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Μπάροους για τους τυπικά γηπεδούχους, με τη Γουίκομ να συνέρχεται άμεσα και να καταφέρνει να ισοφαρίσει στο 89' με τον Τέιλορ.

Τι μας επιφύλασσε η συνέχεια; Ένα ακόμα γκολ από τον Μπάροους, στις καθυστερήσεις, με τρομερή σέντρα-σουτ από τα δεξιά!

Κάπως έτσι η Πίτερμπρο κατέκτησε για δεύτερη φορά στην ιστορία της το τρόπαιο και πήρε ώθηση ενόψει της μάχης της ανόδου στην Championship.