Αγγλία

Ποτσετίνο: «Το VAR έχει καταστρέψει την Premier League, είναι γελοίο»

Έξαλλος ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο μετά την ακύρωση του γκολ της Τσέλσι στις καθυστερήσεις, απέναντι στην Άστον Βίλα.

Ξεσπάθωσε κατά του VAR ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο μετά το 2-2 της Τσέλσι απέναντι στην Άστον Βίλα. Η ομάδα του επέστρεψε από το 2-0 σε ένα ημίχρονο, ωστόσο είδε το γκολ του Ντισασί να ακυρώνεται με παρέμβαση VAR για φάουλ.

«Δεν είμαι απογοητευμένος. Είμαι χαλαρός, είμαι ήρεμος, δεν θέλω να πω τίποτα κακό. Όλοι όσοι παρακολουθούσαν τον αγώνα θα αισθάνονται απογοητευμένοι. Είναι απίστευτο, είναι γελοίο, είναι δύσκολο να αποδεχτείς κάτι τέτοιο. Στον ημιτελικό του FA Cup πριν από δύο εβδομάδες ήταν χέρι και δεν ήταν πέναλτι και ο διαιτητής δεν έλεγξε τη φάση στο μόνιτορ. Το VAR έχει καταστρέψει το αγγλικό ποδόσφαιρο. Έχει βλάψει την εικόνα. Οι παίκτες της Άστον Βίλα και οι οπαδοί δεν κατάλαβαν γιατί ακυρώθηκε το γκολ μας. Είπαν ότι ήταν φάουλ και αν δείτε τι συνέβη αν πάμε σε κάθε φάση όπως αυτή, θα είναι φάουλ και δεν θα τελειώναμε το παιχνίδι με 11 παίκτες. Μπορούμε να μιλήσουμε για απόδοση, μπορούμε να μιλήσουμε για θέση, μπορούμε να μιλήσουμε για πολλά πράγματα για το ποδόσφαιρο, αλλά αυτού του είδους οι αποφάσεις βλάπτουν τα παιχνίδια», ανέφερε ο Αργεντινός προπονητής.