Αγγλία

Πόσο κρίμα: Ο 15χρονος Ριγκ λύτρωσε τη Σάντερλαντ στις καθυστερήσεις όμως ήταν οφσάιντ

Ο 15χρονος Κρίστοφερ Ριγκ σκόραρε για τη Σάντερλαντ στις καθυστερήσεις του αγώνα Κυπέλλου με τη Φούλαμ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Τα καλύτερα δευτερόλεπτα της ζωής του έζησε ο 15χρονος Κρίστοφερ Ριγκ στην αναμέτρηση Κυπέλλου της Σάντερλαντ με τη Φούλαμ.

Με το σκορ στο 1-1, ο νεαρός μέσος πέρασε στο ματς στο 86ο λεπτό και στις καθυστερήσεις σκόραρε από κοντά πανηγυρίζοντας έξαλλα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ...

Για την ιστορία, αυτή ήταν η δεύτερη επίσημη συμμετοχή του γεννημένου το 2007 ποδοσφαιριστή με τις «μαυρόγατες».