Αγγλία

Χαμογέλασε στην παράταση η Σαουθάμπτον

Έσωσε τη Σαουθάμπτον ο Πίτερς. Οι «Άγιοι» έκαμψαν την αντίσταση της Κόβεντρι με γκολ του στην παράταση και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Λύγισε στο τέλος την Κόβεντρι η Σαουθάμπτον. Με «χρυσό» γκολ του Πίτερς, οι «Άγιοι» επικράτησαν 2-1 στην παράταση στο «St. Mary's Stadium» και προκρίθηκαν στον επόμενο γύρο του FA Cup.

Με αποτέλεσμα να κάνει έστω και δύσκολα το… χρέος της απέναντι στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι βρίσκονται στη 12η θέση της Championship.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22’ με τον Γκιόκερες, αλλά ο Άρμστρονγκ μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 63ο λεπτό με άπιαστο σουτ. Καταφέρνοντας να κάνει γκολ μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες!

Ωστόσο, ο τελευταίος λόγος άνηκε στον Πίτερς, ο οποίος σκόραρε στο 112’ από ασίστ του Μπρόγια.