Αγγλία

Στο τέλος ήταν… σίφουνας η Πάλας

Με μια έκρηξη στο τελευταίο 20λεπτο, η Κρίσταλ Πάλας πέρασε από την έδρα της Λέστερ με 4-1 και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη της Πρέμιερ Λιγκ.

Το αήττητο για τέταρτο σερί παιχνίδι κράτησε η Λέστερ, που πέρασε… αέρα από την έδρα της Λέστερ, επικρατώντας με 4-1.

Το γκολ της ισοφάρισης από τις «αλεπούδες» στο 64’ φαίνεται πως ξύπνησε την ομάδα του Ρόι Χότσον, που ήταν καταιγιστική στο φινάλε, πετυχαίνοντας νίκη… χρυσάφι που την φέρνει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Πάλας βρήκε δίχτυα στο 40ο λεπτό με τον Μπατσουαγί να κάνει το 0-1, ενώ ο Έβανς στο 68’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, κάνοντας το 1-1. Το γκολ αυτό φαίνεται πως ξύπνησε την ομάδα του Χότσον που ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα με τον Ζαχά στο 70, ενώ ο Μιλιβόγιεβιτς στο 81’ με πέναλτι έκανε το 3-1 «κλειδώνοντας» τη νίκη.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και πάλι ο Ζαχά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.