Αγγλία

Ξέσπασε στην Μπράιτον η Τότεναμ με σπουδαίο Κέιν

Άνετη πρόκριση στους «16» του FA Cup πήρε η Τότεναμ επικρατώντας 3-1 της Μπράιτον.

Με… περίπατο πήρε την πρόκριση στους «16» του FA Cup η Τότεναμ, που επικράτησε 3-1 της Μπράιτον στο Λονδίνο.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει τις αντιστάσεις των φιλοξενούμενων, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χάρι Κέιν.

Ο 28χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με σουτ-κεραυνό, ενώ στοπ 24’ το αυτογκόλ του Μαρτς έβαλε την Μπράιτον με την πλάτη στον τοίχο.

Η πίεση των Λονδρέζων συνεχίστηκε, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον δρόμο για τα δίχτυα, με τον Μπισούμα να μειώνει σε 2-1 στο 63’.

Τρία λεπτά αργότερα ο Χάρι Κέιν ξαναχτύπησε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα από κοντά για το τελικό 3-1, μετά από ατομική ενέργεια του Σον.