Super League Κ19: Παράταση στέψης για Ολυμπιακό, τον νίκησε ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό και έδωσε παράταση στη στέψη του στο πρωτάθλημα Κ19 της Super League.

Nίκη γοήτρου πήρε ο ΠΑΟΚ με 2-1 επί του Ολυμπιακού στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής, σε εξ αναβολής αγώνα του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Έτσι, ο ΠΑΟΚ κλείνει τη σεζόν έχοντας υποχρεώσει τους πρωταθλητές Ευρώπης του Ολυμπιακού στις δύο μοναδικές ήττες τους, όμως είναι δύσκολο έως απίθανο να προλάβει να τους πάρει τον τίτλο. Δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος, ο Ολυμπιακός χρειάζεται τέσσερις βαθμούς για να εξασφαλίσει τυπικά τον τίτλο. Αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Κηφισιά και τον Παναιτωλικό, ενώ ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πανσερραϊκό.

Το σημερινό ματς ήταν αρκετά επεισοδιακό, με δύο αποβολές των Γκιτέρσου και Τανούλη οι οποίοι συνεπλάκησαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν το σκορ ήταν ήδη στο 2-0 από τα γκολ των Τσομπάνη (5΄πεν.), Γκιτέρσου (34΄). Μείωσε στο 81΄ ο Σταύρος Πνευμονίδης για την ομάδα που κατέκτησε το Youth League.