Super League 2

Restart με Πίντο η Λαμία (video)

Επανεκκίνηση μετά την ήττα της πρεμιέρας έκανε η Λαμία, επικρατώντας 1-0 του Παναιγιαλείου στην δεύτερη αγωνιστική της Football league. Σκόρερ ο Πίντο στο πρώτο παιχνίδι του Γιώργου Βαζάκα στο τιμόνι

Η Λάρισα τη σόκαρε στην πρεμιέρα, όμως η Λαμία έκανε δυναμική επανεκκίνηση στη δεύτερη αγωνιστική της Football League, επικρατώντας 1-0 του Παναιγιαλείου.

Με τον Γιώργο Βαζάκα για πρώτο ματς στο πάγκο –μετά το διαζύγιο με τον Σούλη Παπαδόπουλο- η Λαμία κατάφερε να πάρει το σημαντικό τρίποντο, παρότι οι Αιγιώτες τους στρίμωξαν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν βρήκαν δίχτυα. Αντίθετα, το σουτ του Πίντο στο 74’, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο- διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Πάντως, η ατυχία δεν σταμάτησε εκεί για την ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα, αφού στο δεύτερο ημίχρονο αποχώρησαν τραυματίες οι Ομάρ και Πέρεθ.