Super League 2

Κάλπασε και κόντρα στον Ολυμπιακό Β' η ΑΕΛ!

«Καθάρισε» και τον Ολυμπιακό Β’ η ΑΕΛ, επικρατώντας 2-1 και έφτασε σε τέταρτη σερί νίκη.

Γονάτισε και τον Ολυμπιακό Β’ η ΑΕΛ! Νίκη με 2-1 για τους «βυσσινί» επί των «ερυθρολεύκων» στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League 2. Πρόκειται για το τέταρτο σερί τρίποντο τους στο πρωτάθλημα και πέμπτο στα έξι τελευταία τους παιχνίδια.

Το σκορ άνοιξε ο Ραμίρες στο 20ο λεπτό με ωραίο μονοκόμματο σουτ σχεδόν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ενώ το 2-0 έγινε στο 54’ με κεφαλιά του Παπαγεωργίου έπειτα από απόκρουση του Νίκα σε κεφαλιά του Κοτζαμανίδη.

Το σκορ μείωσε στο 79ο λεπτό ο Βοΐλης με εκτέλεση πέναλτι, αλλά οι Πειραιώτες δεν απέφυγαν την ήττα, η οποία ήταν η τέταρτη τους στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα της Λάρισας έφτασε τις δέκα νίκες και φιγουράρει στη 2η θέση, πίσω από τη Βέροια. Η «βασίλισσα του Βορρά» έχει 42 βαθμούς έναντι 39 της ΑΕΛ και φιλοξενείται την Κυριακή από τον Ολυμπιακό Βόλου.