Super League 2

Όρθιος στο Αιγάλεω ο Ολυμπιακός Β'

Σε ένα ματς που οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, Αιγάλεω και Ολυμπιακός Β’ έμειναν στο 0-0 με τους «ερυθρόλευκους» να «φωνάζουν» για ακυρωθέν γκολ του Μπα λίγο πριν το φινάλε.

Αλώβητος από το Αιγάλεω έφυγε ο Ολυμπιακός Β’. Σε ένα ματς με λιγοστές φάσεις και από ένα δοκάρι για τον καθένα, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 και πήραν από έναν βαθμό.

Παραμένουν χωρίς νίκη μετά από τέσσερις αγώνες οι «ερυθρόλευκοι», μετρώντας δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, ενώ το «σίτι» που έχει ματς παραπάνω, έχει πέντε βαθμούς (μία νίκη, δύο ισοπαλίες, δύο ήττες).

Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Ολυμπιακός Β’ άγγιξε το προβάδισμα στο 25ο λεπτό αλλά η εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Σικαλιά, με το Αιγάλεω να «απαντά» στο 57’ με τον Δημούτσο να βλέπει το δυνατό του σουτ να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι. Το Αιγάλεω ήταν πάντως συνολικά ανώτερο αλλά είδε τον Παπαδούδη να κάνει ορισμένες εξαιρετικές επεμβάσεις στις ευκαιρίες των γηπεδούχων, όντας ουσιαστικά ο πρωταγωνιστής του αγώνα.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν εν τέλει τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 78ο λεπτό με τον Αλγκασίμ Μπα, ωστόσο το τέρμα του ακυρώθηκε για οφσάιντ σε μια οριακή φάση για την οποία οι Πειραιώτες φωνάζουν. Κάπως έτσι, σφραγίστηκε και το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες, οι οποίες πήραν από έναν βαθμό.