Super League 2

Πέρασε και από την Πέλλα το «τρένο» της Βέροιας!

Η Βέροια πέρασε από την Πέλλα και την έδρα του Αλμωπού Αριδαίας (1-2) και συνεχίζει ακάθεκτη στην κορυφή του Βόρειου ομίλου της Super League 2.

Δεν σταματάει πουθενά το «τρένο» της Βέροιας! Η ομάδα του Πάβλου Δερμιτζάκη έδωσε συνέχεια στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις της, περνώντας και από την Πέλλα και την έδρα του Αλμωπού Αριδαίας με 2-1, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 2!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με απίθανο γκολ του Γιακουμάκη! Συγκεκριμένα, ο Έλληνας άσος πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Μπλέτσα και με φανταστικό ανάποδο ψαλίδι από την περιοχή έκανε το 1-0!

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με πέναλτι του Πασά στο 53'. Το μόνο που μπόρεσε να κάνει ο Αλμωπός Αριδαίας ήταν να μειώσει για το τελικό σκορ στο 65' με ωραία σουτ του Ρόβα.

Αποτέλεσμα με το οποίο η «Βασίλισσα» έφτασε τις έξι διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στην κορυφή του Βορείου ομίλου με 39 πόντους, αυξάνοντας παράλληλα τη διαφορά της στους έξι πόντους από τη δεύτερη ΑΕΛ!