Super League 2

Ασταμάτητος για το μπαράζ ο Πλατανιάς

Τίποτα δεν σταματάει τον Πλατανιά που έχει βάλει πλώρη για το μπαράζ ανόδου-παραμονής. «Καθάρισε» την Παναχαϊκή με 4-3 και έφτασε τις πέντε σερί νίκες στην Football League.

Πλώρη για το μπαράζ ανόδου-παραμονής της Super League βάζει ο Πλατανιάς που δεν σταματάει πουθενά.

Οι Χανιώτες, επικράτησαν άνετα στα Περιβόλια με 4-3 της Παναχαϊκής παρά τα όσα μαρτυρά το τελικό σκορ (είχαν πάρει προβάδισμα με 4-1), έφτασαν στην Πέμπτη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα και πλέον θα παίξουν με τον Απόλλωνα στη Λάρισα την επόμενη Κυριακή, που επί της ουσίας θα κρίνει τη δεύτερη θέση στη Football League που οδηγεί στο μπαράζ.

Ο Νίλι στο 3ο και το 8ο λεπτό βρήκε δίχτυα, έκανε νωρίς το 2-0 και έδιωξε το άγχος από την ομάδα του. Ο Μαραϊτης στις
καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μείωσε σε 2-1 για τους Αχαιούς, αλλά ο Πλατανιάς με ακόμα δυο γκολ στην επανάληψη, πήρε μια άνετη νίκη.

Ο Λουκίνας στο 49’ και ο Μιγκέλ στο 66’ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-1, ενώ οι Πατρινοί μείωσαν σε 4-2 στο 77’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελευθεριάδη, ενώ και πάλι από τα έντεκα μέτρα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-3.