Super League 2

Εκτέλεσε τον Λεβαδειακό από την άσπρη βούλα ο Εργοτέλης

«Καθάρισε» τον Λεβαδειακό με αυστηρό πέναλτι ο Εργοτέλης, επικρατώντας 1-0 στο Ηράκλειο.

Λύγισε τον Λεβαδειακό ο Εργοτέλης, επικρατώντας 1-0 στο Παγκρήτιο στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 29ο λεπτό ο Κωντανάσιος με εκτέλεση πέναλτι, σε μια φάση, η οποία χωράει μεγάλη συζήτηση. Αφού, ο Κοκκίνης το κέρδισε έξυπνα έπειτα από μονομαχία με τον Λιάγκα.

Η ομάδα του Ηρακλείου είχε περισσότερες φάσεις συνολικά, αλλά οι «πράσινοι» βρέθηκαν κοντά στην ισοφάριση. Άγγιξαν το 1-1 στο 67ο λεπτό, όταν ο Δούμτσιος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Τσέλιου.

Οι γηπεδούχοι προστάτεψαν μέχρι το φινάλε το προβάδισμα και επέστρεψε στις νίκες μετά την ισοπαλία με τα Χανιά. Παράλληλα, φρέναρε τους Βοιωτούς, οι οποίοι προερχόντουσαν από δύο σερί επιτυχίες. Το 1-3 στην έδρα του Παναθηναϊκού Β’ και το 3-0 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης.