Super League 2

Εύκολα ο ΠΑΣ Γιάννινα την Παναχαϊκή

Σε φιλική αναμέτρηση, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 2-0 της Παναχαϊκής έχοντας πολύ καλή εικόνα.

Δεύτερο φιλικό σε δύο ημέρες για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Ηπειρώτες επικράτησαν 2-0 της Παναχαϊκής, δείχνοντας πολύ καλή εικόνα.

Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη ένα 24ωρο μετά την ισοπαλία με την Κέρκυρα, είχαν καλό πρόσωπο και έφτιαξαν αρκετές φάσεις, φτάνοντας τελικά στη νίκη. Οι γηπεδούχοι, λοιπόν, άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με κεφαλιά του Παμλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία, με τους παίκτες της Παναχαϊκής να διαμαρτύρονται στη συγκεκριμένη φάση για χέρι του σκόρερ.

Το 2-0 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Κριζμάν με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή.